برآورد توان یو پی اس و ظرفیت باتری

برآورد توان یو پی اس

یک یو پی اس می‌تواند میزان مشخصی از مصرف‌کننده‌ها را پشتیبانی نماید. دو معیار سنجش تعریف شده برای یو پی اس وجود دارد. یکی حداکثر توان ظاهری مشخصه بار (برحسب ولت آمپر و کیلو ولت آمپر) و دیگری حداکثر توان واقعی مشخصه بار (برحسب وات). برای انتخاب یو پی اس مناسب، ابتدا بايد توان مصرف‌کننده‌ها محاسبه شود. با توجه به مجموع توان محاسبه شده، بهتر است یو پی اس با توان بالاتر انتخاب گردد.
به طور کلی توان مورد نظر برای انتخاب یو پی اس مناسب از دو روش زیر قابل محاسبه می‌باشد:
۱- توان مصرفی هر یک از تجهیزات مصرف‌کننده را برحسب وات محاسبه و با هم جمع نموده و بر ضریب توان خروجی یو‌پی‌اس تقسیم می‌نمائیم؛ توان یو پی اس بر حسب ولت آمپر بدست می‌آید.
۲- جریان مصرفی تمام تجهیزات مصرف‌کننده را اندازه گرفته در مقدار ولتاژ برق شهر (۲۲۰ ولت) ضرب می‌نمائیم توان یو پی اس بر حسب ولت آمپر بدست می‌آید.
البته توصیه می‌شود که مقدار بار متصل به یو پی اس حداکثر ۷۰ درصد از توان خروجی یو پی اس در نظر گرفته شود تا بارهای با جریان شدید لحظه‌ای باعث وقوع اضافه‌بار در یو پی اس نشوند.
به عنوان مثال یک شرکت با ۶ دستگاه یو پی اس را در نظر بگیرید؛ اگر توان هر کامپیوتر ۲۵۰ وات فرض شود، توان مجموع کامپیوترها برابر ۱۵۰۰ وات می‌شود. حال برای انتخاب یو پی اس، با توجه به نکته‌ای که در بالا ذکر شد، ۳۰ درصد بالاتر از این توان را محاسبه می‌کنیم که برابر ۱۹۵۰ وات خواهد شد، لذا با توجه به ضریب توان یو پی اس و این که در بازار، توان یو پی اس، توان ظاهری آن و بر حسب کیلو ولت آمپر (kVA) شناخته می‌شود، در اين حالت، یو پی اس مناسب، 3kVA خواهد بود.
استفاده از روش فوق به صورت تقریبی می‌تواند شما را در انتخاب یو پی اس یاری نماید؛ اما مؤلفه‌های دیگری مانند بارهای موتوری، بارهای با جریان لحظه‌ای شدید، شرایط محیطی و... نیز در این امر دخیل هستند که ممکن است روش فوق در مواردی با اختلاف بیشتری از نتیجه اصلی همراه باشد؛ لذا توصیه می‌کنیم که این کار را به ما بسپارید.

محاسبه آمپر ساعت باتری

پس از برآورد توان و انتخاب یو پی اس مناسب، با قراردادن اعداد مربوط به مدت زمان پشتیبانی موردنیاز، میزان توان برآورد شده و ولتاژ باتری یو پی اس، در فرمول زیر به آسانی آمپر ساعت باتری موردنیاز بدست می‌آید:
آمپر ساعت باتری = (ولتاژ باتری یو پی اس) / (مدت زمان پشتیبانی موردنیاز) × (توان برآورد شده)
در مثال فوق فرض می‌کنیم که برای آن ۶ دستگاه کامپیوتر، ۲ ساعت زمان پشتیبانی موردنیاز است؛ از بین یو پی اس های 3kVA موجود در شرکت مهندسی زی-نر یو پی اس Ares Plus نیاز به ۶ عدد باتری ۱۲ ولت دارد. با استفاده از فرمول فوق خواهیم داشت:
83.33 = (12 × 6) / 2 × 3000
بنابراین باتری با ظرفیت حدود ۸۳ آمپر ساعت می‌تواند شش دستگاه کامپیوتر را تا ۲ ساعت تغذیه نماید. از آنجا که باتری با این آمپر در بازار وجود ندارد، اولین باتری با آمپر ساعت بالاتر یعنی باتری ۱۰۰ آمپر ساعت را انتخاب می‌نمائیم.

فرم برآورد توان

0
300
شرکت مهندسی زینر | یو پی اس زینر، باتری زینر

شرکت مهندسی زی-نر (سهامی خاص)

نشانی دفتر مرکزی: تهران خیابان انقلاب (ضلع جنوب) بین خیابان استاد نجات‌الهی (ویلا) و میدان فردوسی شماره ۸۱۲ طبقه ۴   کدپستی: ۱۱۳۱۸۶۳۷۳۵

اطلاعات تماس

ایمیل: info@zenerco.com
کانال تلگرام: zenerengco@
صفحه اینستاگرام: zenerengco@

دسترسی سریع

ساعات کاری

شنبه تا چهارشنبه ۰۸:۰۰ تا ۱۶:۳۰
پنج‌شنبه ۰۸:۰۰ تا ۱۲:۰۰
شرکت مهندسی زی-نر (سهامی خاص) تأسیس ۱۳۶۰ از با سابقه‌ترین شرکت‌ها در حوزه صنعت برق و الکترونیک در ایران می‌باشد. ما رنج گسترده‌ای از محصولات در زمینه تولید، کنترل و مدیریت توان الکتریکی شامل انواع یو پی اس آنلاین، آفلاین و لاین اینتراکتیو، یو پی اس تک فاز و سه فاز از خانگی و اداری تا پزشکی و صنعتی، باتری سیلد اسید، سیستم‌های توزیع و انتقال، سیستم‌های مانیتورینگ، سنسور و تجهیزات مرتبط با آنها را ارائه می‌نمائیم. شرکت مهندسی زی-نر با تأمین تجهیزات با کیفیت و با قابلیت اطمینان بالا در کنار بکارگیری بیش از ۶۰ پرسنل متخصص و باتجربه سعی در ارائه خدمات فنی و پشتیبانی مطلوب به منظور جلب رضایت خاطر و اطمینان مشتریان خود از بابت عملکرد بدون وقفه تجهیزاتشان را دارد. همکاران ما در واحد بازاریابی و فروش و واحد پشتیبانی و خدمات فنی، آماده ارائه مشاوره در انتخاب، طراحی، اجرا و پیاده‌سازی سیستم‌های برق بدون وقفه و ارائه راه‌حل‌های اختصاصی در این زمینه می‌باشند. ما علاوه بر تولید انواع یو پی اس تک فاز، یو پی اس سه فاز و باتری سیلد اسید با برند Zener، نمایندگی رسمی و انحصاری یو پی اس Riello ایتالیا، یو پی اس Ablerex تایوان، باتری سیلد اسید Rocket و Newmax کره‌جنوبی، باتری سیلد اسید Interberg اسپانیا و باتری سیلد اسید Starway چین را نیز داریم.
کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به شرکت مهندسی زی-نر (سهامی خاص) می‌باشد.
COPYRIGHT © 2024
مجری وب‌سایت: توسعه فناوری همراد گستر آسیا